Linia kolejowa nr 435 Mosty (rozjazd nr 1 - rozjazd nr 2)

Z Baza kolejowa
Skocz do: nawigacja, szukaj
Linia kolejowa o znaczeniu państwowym.
Odgałęzienie od linii 402.
Łuk w kierunku lotniska, po prawej kontenery z automatyką.
Łuk w kierunku linii 434.
Linia kolejowa nr 435, położona w obrębie posterunku odgałęźnego Mosty, jest uzupełnieniem połączenia kolejowego na lotnisko Szczecin-Goleniów. Pełni ona funkcję łącznicy - umożliwia wjazd na linię nr 434 z kierunku Nowogardu bez zmiany czoła pociągu w stacji Goleniów. Rozpoczyna się ona rozjazdem nr 301 od strony Nowogardu i praktycznie do swojego końca biegnie po łuku, kierującym na północ. Linia po 640 metrach kończy się na rozjeździe nr 303.

Maksymalna prędkość pociągów, kursujących po linii wynosi 40 km/h i ma ona związek głównie z możliwościami wjazdu i wyjazdu z niej - rozjazdy umożliwiają jazdę w kierunku zwrotnym właśnie z taką prędkością. Na łącznicy znajduje się jeden przejazd kolejowy kategorii "F", wyposażony w rogatkę, obsługiwaną przez użytkowników drogi. W pobliżu przejazdu zlokalizowane są kontenery, wyposażone w automatykę sterującą urządzeniami SRK na łącznicy.

Łącznicą, podobnie jak linią nr 434, od 9 czerwca kursują dziennie 3 pary pociągów relacji Szczecin Główny - Kołobrzeg, zajeżdżające na przystanek Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.


Nazwa punktu Rodzaj punktu Kilometraż Pozostałe linie
Ekspozytura Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym w Szczecinie
Zakład Linii Kolejowych w Szczecinie -
Xpo1n.gif Mosty rozjazd początkowy 0,000 402
1npo1n.gif posterunek odgałęźny 0,321 -
1npox.gif rozjazd końcowy 0,640 434


Wróć do:

Wykaz linii kolejowych (D29)

Widok w kierunku linii 402.
Przejazd kategorii F.
Włączenie do linii 434.