Kietlanka

Z Baza kolejowa
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kietlanka to przystanek osobowy, zbudowany w połowie lat osiemdziesiątych. Zatrzymywały się na nim tylko pociągi osobowe, które w 2009 roku zostały zawieszone. Od tego czasu przez przystanek przejeżdżały bez zatrzymania pociągi dalekobieżne oraz składy towarowe.

W ramach prowadzonej modernizacji linii kolejowej na odcinku Sadowne Węgrowskie - Czyżew, przewidziano do likwidacji dawną stację Zaręby Kościelne, która została przekształcona w przystanek osobowy. W jej miejsce na 24-kilometrowym odcinku Małkinia - Czyżew przewidziano do budowy w jego połowie długości nowy posterunek odgałęźny w Kietlance. Sam przystanek zmodernizowano - wybudowano dwa nowe, dwukrawędziowe perony, przy czym peron nr 1 przeniesiono przed przejazd kolejowy. Przejście trapezowe ulokowano za przystankiem w kierunku Białegostoku.

Uruchomienie nowego posterunku miało miejsce wraz z ponownym oddaniem do użytku toru nr 1 (pełniącego wówczas funkcje posterunku odstępowego) w marcu 2019 roku, natomiast pełną funkcjonalność uzyskał on w grudniu 2019 roku, wraz z oddaniem do użytku toru nr 2. Posterunek jest sterowany zdalnie przy pomocy urządzeń komputerowych ze stacji Małkinia.

(aktualność: styczeń 2020 r.)
Rok budowy
1985
Nazwa Lata obowiązywania
Kietlanka od 1985
Skrót telegraficzny
"Kl"
Współrzędne geograficzne
52.7451753, 22.181354
Wysokość
112 m n.p.m.
Perony
Tor Długość Wysokość
Peron 1 1 200 m 0,76 m
Peron 2 2 200 m 0,76 m


Schemat posterunku

Kietlanka.png


Galeria zdjęć

Przejazd kolejowy, przejście pomiędzy peronami.
Peron 1, widok w kierunku Warszawy.
Kontenery z urządzeniami SRK.
Kontenery z urządzeniami SRK.
Tarcze ostrzegawcze w kierunku Warszawy.
Semafory wjazdowe od strony Warszawy.
Peron 2, widok w kierunku Białegostoku.
Peron 1, widok z peronu 2.
Peron 2, widok w kierunku Warszawy.
Widok w kierunku Białegostoku, trapezowe przejście rozjazdowe.