Chociszew

Z Baza kolejowa
Skocz do: nawigacja, szukaj

Chociszew to niewielka stacja pośrednia, położona na jednotorowym odcinku Zgierz - Kutno. Posiada zaledwie tor główny zasadniczy i dwa tory główne dodatkowe - nie ma tutaj żadnych torów bocznych. Na stacji znajdują się dwa jednokrawędziowe perony, zlokalizowane przy torach nr 1 i 2. Niegdyś istniał także trzeci peron, przy torze nr 3 - zlokalizowany na zewnątrz toru. Jeszcze kilka lat temu ruch pociągów prowadzony był przez trzy nastawnie: dysponującą w budynku dworca oraz dwie wykonawcze, zlokalizowane na głowicach rozjazdowych. Wszystkie posiadały urządzenia kluczowe, dodatkowo nastawnie wykonawcze obsługiwały przejazdy kolejowe.

Urządzenia SRK zostały jednak poddane całkowitej przebudowie - od 2008 roku ruch pociągów prowadzony jest z nastawni "Oz" w Ozorkowie, która posiada urządzenia komputerowe typu MOR-3, natomiast w Chociszewie zabudowano urządzenia przekaźnikowe z komputerową nakładką MOR-1. Zlikwidowano obie nastawnie wykonawcze, natomiast w budynku dworca urządzono stanowisko obsługi awaryjnej. Modernizacji poddano również urządzenia rogatkowe, które doposażono w urządzenia TVU - kamery służą również stwierdzaniu SKP od strony Jedlicz.

W ramach przygotowań do uruchomienia Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej przebudowie uległy oba perony - obecnie znajdują się przy torach dodatkowych nr 2 i 3. Inwestycja realizowana była w latach 2012-2013.


Rok budowy
1926
Nazwa Lata obowiązywania
Chociszew 1926 - 1942
Rebenau 1943 - 1945
Chociszew od 1945


Schemat stacji

Chociszew 2013.png

Schemat archiwalny (2012)

Chociszew.png

Schemat archiwalny (2008)

Chociszew old.png


Galeria zdjęć

Dworzec, widok od strony torów.
Dworzec, widok od strony podjazdu.
Widok z peronów w stronę Ozorkowa.
Widok z peronów w stronę Jedlicz.
Perony, widok od strony Jedlicz.
Perony.
Przejazd kolejowy od strony Jedlicz.
Wjazd od strony Jedlicz.
Przejazd od strony Ozorkowa.
Wjazd od strony Ozorkowa.

Galeria zdjęć archiwalnych (2008)

Dworzec wraz z nastawnią.
Dworzec, widok od podjazdu.
Przejazd od strony Zgierza przed przebudową.
Nastawnia wykonawcza "Ch1".
Wyjazd w kierunku Zgierza.
Wjazd od strony Ozorkowa.
Nastawnia wykonawcza "Ch2".
Semafory wyjazdowe w kierunku Ozorkowa.
Perony.