Papiernia

Z Baza kolejowa
Wersja z dnia 15:50, 28 lis 2019 autorstwa WikiSysop (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{| | style="vertical-align:top" | Papiernia jest niewielką stacją pośrednią, która posiada 3 tory główne. Prowadzony jest tu tylko ruch towarowy - wcześniej ruch...")

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Papiernia jest niewielką stacją pośrednią, która posiada 3 tory główne. Prowadzony jest tu tylko ruch towarowy - wcześniej ruch pasażerski obsługiwany był z jednego, niewielkiego perony, położonego przy budynku stacyjnym. W budynku dworca urządzona jest także nastawnia "Pp". Druga nastawnia znajduje się na wjeździe od strony Olecka. Oba posterunki wyposażone są w urządzenia mechaniczne kluczowe z sygnalizacją kształtową, przy czym semafory wjazdowe od strony Suwałk i Lasu Suwalskiego oraz wszystkie tarcze ostrzegawcze są świetlne. Nastawnia dysponująca obsługuje również rogatki na przejeździe kolejowym.

W środkowej części stacji, od toru nr 1 odgałęzia się bocznica wytwórni podkładów strunobetonowych Track Tec, posiadająca grupę 4 torów zdawczo-odbiorczych wraz z ładownią oraz licznymi odgałęzieniami w kierunku zakładu.

(aktualność: listopad 2019 r.)
Rok budowy
b.d.
Nazwa Lata obowiązywania
Papiernia b.d.
Skrót telegraficzny
"Pp"
Współrzędne geograficzne
54.0654715, 22.9202172
Wysokość
173 m n.p.m.
Perony
Tor Długość Wysokość
Peron 1 b.d. b.d.


Schemat stacji

Papiernia.png


Galeria zdjęć