Nałęczów: Różnice pomiędzy wersjami

Z Baza kolejowa
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Galeria zdjęć)
 
(Nie pokazano 1 pośredniej wersji utworzonej przez tego samego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
Nałęczów to stacja pośrednia, położona na odcinku [[Dęblin]] - [[Lublin]]. Zatrzymują się tutaj zarówno pociągi Regio, jak i TLK, z wyjątkiem dwóch nocnych pociągów międzynarodowych (Kiev Express i Kasztan). Stacja posiada 5 torów głównych, z których trzy (2, 4, 6) są dwukierunkowe, zaś dwa posiadają przebiegi wyjazdowe jedynie w kierunku [[Sadurki | Sadurek]]. Ruch pociągów prowadzony jest przez dwie nastawnie: piętrową "Nw" oraz parterową "Nw1", które posiadają urządzenia mechaniczne scentralizowane z sygnalizacją świetlną. Jest to również stacja styczna kolejki wąskotorowej, na której obecnie nie odbywają się żadne przewozy. Ze stacji biegnie też bocznica, służąca niegdyś do przeładunku wagonów na transportery. Ze stacji biegnie też bocznica do elewatora spółdzielni rolniczej. Dla obsługi podróżnych służą tu dwa perony: jeden wyspowy, między torami głównymi zasadniczymi; drugi jednokrawędziowy, przy budynku dworca.
+
Nałęczów to stacja pośrednia, położona na odcinku [[Dęblin]] - [[Lublin Główny]]. Zatrzymują się tutaj zarówno pociągi Regio, jak i TLK, z wyjątkiem dwóch nocnych pociągów międzynarodowych (Kiev Express i Kasztan). Stacja posiada 5 torów głównych, z których trzy (2, 4, 6) są dwukierunkowe, zaś dwa posiadają przebiegi wyjazdowe jedynie w kierunku [[Sadurki | Sadurek]]. Ruch pociągów prowadzony jest przez dwie nastawnie: piętrową "Nw" oraz parterową "Nw1", które posiadają urządzenia mechaniczne scentralizowane z sygnalizacją świetlną. Jest to również stacja styczna kolejki wąskotorowej, na której obecnie nie odbywają się żadne przewozy. Ze stacji biegnie też bocznica, służąca niegdyś do przeładunku wagonów na transportery. Ze stacji biegnie też bocznica do elewatora spółdzielni rolniczej. Dla obsługi podróżnych służą tu dwa perony: jeden wyspowy, między torami głównymi zasadniczymi; drugi jednokrawędziowy, przy budynku dworca.
  
  
Linia 57: Linia 57:
 
Grafika:Naleczow14.JPG | Peron.
 
Grafika:Naleczow14.JPG | Peron.
 
</gallery>
 
</gallery>
 +
</center>
  
  
 
{{Navbox-7}}
 
{{Navbox-7}}
</center>
 
  
 
[[Kategoria: Wykaz posterunków ruchu i punktów ekspedycyjnych PKP PLK]]
 
[[Kategoria: Wykaz posterunków ruchu i punktów ekspedycyjnych PKP PLK]]
 
[[Kategoria: Stacje przelotowe]]
 
[[Kategoria: Stacje przelotowe]]
 
[[Kategoria: Województwo lubelskie]]
 
[[Kategoria: Województwo lubelskie]]

Aktualna wersja na dzień 13:34, 22 cze 2020

Nałęczów to stacja pośrednia, położona na odcinku Dęblin - Lublin Główny. Zatrzymują się tutaj zarówno pociągi Regio, jak i TLK, z wyjątkiem dwóch nocnych pociągów międzynarodowych (Kiev Express i Kasztan). Stacja posiada 5 torów głównych, z których trzy (2, 4, 6) są dwukierunkowe, zaś dwa posiadają przebiegi wyjazdowe jedynie w kierunku Sadurek. Ruch pociągów prowadzony jest przez dwie nastawnie: piętrową "Nw" oraz parterową "Nw1", które posiadają urządzenia mechaniczne scentralizowane z sygnalizacją świetlną. Jest to również stacja styczna kolejki wąskotorowej, na której obecnie nie odbywają się żadne przewozy. Ze stacji biegnie też bocznica, służąca niegdyś do przeładunku wagonów na transportery. Ze stacji biegnie też bocznica do elewatora spółdzielni rolniczej. Dla obsługi podróżnych służą tu dwa perony: jeden wyspowy, między torami głównymi zasadniczymi; drugi jednokrawędziowy, przy budynku dworca.


Rok budowy
1876
Nazwa Lata obowiązywania
Wąwolnica 1876 - 1915
Nałęczów 1915 - 1918
Drzewce 1918 - 1922
Nałęczów 1923 - 1939
Naleczow 1939 - 1944
Nałęczów od 1944


Schemat stacji

Naleczow.gif

Galeria zdjęć