Filmy: Linia kolejowa nr 68 Lublin - Przeworsk

Z Baza kolejowa
Skocz do: nawigacja, szukaj
<youtube>oaSTKWMnG50</youtube> szlak Przeworsk - Przeworsk Gorliczyna

czas nagrania: 3:36

długość nagranego odcinka: ok. 2 km

data: 31.01.2008

Film przedstawia odjazd pociągu ze stacji Przeworsk, który po pokonaniu głowicy rozjazdowej wjeżdża w łuk o promieniu 228 metrów. Następnie mija przejazd z ograniczeniem prędkości do 20 km/h. Po kilkudziesięciu metrach wjeżdża na stację Przeworsk Gorliczyna, którą pokonuje bez zatrzymania.

<youtube>n_rJexihhRQ</youtube> szlak Przeworsk Gorliczyna - Tryńcza

czas nagrania: 5:59

długość nagranego odcinka: ok. 7,1 km

data: 02.07.2007, 31.01.2008

Film przedstawia wyjazd ze stacji Przeworsk Gorliczyna, po czym linia prowadzi wzdłuż bocznicy do Fabryki Wagonów Gniewczyna. Na przystanku Gniewczyna następuje ograniczenie prędkości do 20 km/h na przejeździe. Następnie linia prowadzi przez las, na końcu którego znajduje się mijanka w Tryńczy. Widoczna na filmie nastawnia wykonawcza została już zlikwidowana, a w jej miejsce zabudowano napęd elektryczny.

<youtube>XZGTDWit3OQ</youtube> szlak Tryńcza - Grodzisko Dolne

czas nagrania: 5:46

długość nagranego odcinka: ok. 4,5 km

data: 02.07.2007, 31.01.2008

Film przedstawia wyjazd mijanki Tryńcza, po czym następuje hamowanie do prędkości 10 km/h, z którą pociąg przejeżdża przez most na Wisłoku. Później pociąg rozpędza się do prędkości 100 km/h i wjeżdża na stację Grodzisko Dolne, którą pokona bez zatrzymania.

<youtube>VYe8JSox9N8</youtube> szlak Grodzisko Dolne - Leżajsk

czas nagrania: 9:59

długość nagranego odcinka: ok. 13,5 km

data: 10.05.2008

Film przedstawia wyjazd pociągu ze stacji Grodzisko Dolne, który po pokonaniu dosyć długiego prostego odcinka mija się z pociągiem osobowym do Przeworska. Pod koniec czwartej minuty filmu pociąg mija jeden ze zmodernizowanych przejazdów, wyposażonych w automatyczne rogatki. Na początku szóstej minuty następuje zmiana prędkości rozkładowej na 80 km/h i pociąg przejeżdża po serii kilku malowniczych łuków; na jednym z nich znajduje się przystanek w Wierzawicach. Pod koniec dziewiątej minuty zwalnia do 20 km/h z powodu ograniczenia na przejeździe. Film kończy się około kilometra przed stacją w Leżajsku.

<youtube>J6mll3rn_Fg</youtube> szlak Leżajsk - Nowa Sarzyna

czas nagrania: 8:46

długość nagranego odcinka: ok. 8,9 km

data: 10.05.2008, 18.08.2008

Na początku filmu pociąg wjeżdża do stacji w Leżajsku. Po odjeździe za stacją wjeżdża on w łuk, po którym następuje zwiększenie prędkości rozkładowej do 100 km/h. Po około trzech minutach jazdy pociąg mija przystanek w Jelnej. Następnie po długiej prostej wjeżdża na stację Nowa Sarzyna.

<youtube>fFuRkOW_aBc</youtube> szlak Nowa Sarzyna - Łętownia

czas nagrania: 8:35

długość nagranego odcinka: ok. 8,3 km

data: 18.08.2008

Pociąg wyjeżdża ze stacji w Nowej Sarzynie po jednotorowym moście nad Trzebośnicą, a kilkadziesiąt metrów za nim następuje rozjazd odgałęziający ponownie drugi tor. Tuż za stacją mija on stojący pod semaforem wjazdowym pociąg osobowy, oczekujący zwolnienia toru. Potem następuje zmniejszenie prędkości na dwóch przejazdach kolejowych, między którymi znajduje się przystanek osobowy Nowa Sarzyna Kolonia. Następnie linia prowadzi przez obszary zalesione aż do stacji Łętownia, którą pokonuje bez zatrzymania.

<youtube>2fdqmZPyfpg</youtube> szlak Rudnik - Nisko, pomiędzy stacją Rudnik nad Sanem a przystankiem Nisko Podwolina

czas nagrania: 10:07

długość nagranego odcinka: ok. 8,7 km

data: 18.08.2008, 10.05.2008

Pociąg po łuku z prędkością 40 km/h wjeżdża na stację w Rudniku nad Sanem, dalej jedzie z prędkością 50 km/h przez stację do przejazdu, gdzie ponownie zwalnia do 40 km/h. Za stacją przyspiesza do 70 km/h, a w okolicy tarcz ostrzegawczych ponownie zwalnia do 50 km/h. Pod koniec szóstej minuty przejeżdża przez przystanek Rudnik Stróża. W połowie dziewiątej minuty wjeżdża on na odcinek z prędkością rozkładowa 100 km/h, by po kilkudziesięciu sekundach minąć wiadukt, po którym biegnie LHS. Następnie jedzie długą prostą, by dojechać do przystanku Nisko Podwolina.


<youtube>vpCGnvtXmmU</youtube> szlak Rudnik - Nisko, pomiędzy przystankiem Nisko Podwolina a stacją Nisko

czas nagrania: 3:10

długość nagranego odcinka: ok. 3 km

data: 10.05.2008

Po przejechaniu obok przystanku osobowego Nisko Podwolina pociąg nadal jedzie długą prostą, mijając przystanek Nisko Racławice. Następnie po łuku wjeżdża na stację w Nisku, gdzie zatrzymuje się.

<youtube>9q2izJPnA3M</youtube> odcinek Nisko - Stalowa Wola Rozwadów, pomiędzy stacją Nisko i przystankiem Stalowa Wola

czas nagrania: 9:37

długość nagranego odcinka: ok. 8,2 km

data: 10.05.2008

Pociąg wyjeżdża ze stacji w Nisku, by tuż za stacją minąć przystanek Nisko Osiedle. Tuż przed następnym przystankiem (Moskale) hamuje do 50 km/h na moście i przejeżdża przez łuk z prędkością 70 km/h. Następnie po dosyć długiej prostej, przerwanej w połowie krótkim łukiem wjeżdża on na stację Stalowa Wola Południe, którą pokonuje po torze dodatkowym nr 4 z powodu zajęcia przez pociąg towarowy toru nr 2. Za stacją wzdłuż linii poprowadzona jest ulica Solidarności. W końcu pociąg wjeżdża przez przejazd (ulica Mickiewicza) na przystanek Stalowa Wola.

<youtube>Sw9BmknPUhY</youtube> szlak Stalowa Wola Południe - Stalowa Wola Rozwadów, pomiędzy przystankiem Stalowa Wola a stacją Stalowa Wola Rozwadów

czas nagrania: 6:20

długość nagranego odcinka: ok. 3,5 km

data: 10.05.2008

Pociąg odjeżdża z przystanku Stalowa Wola i pokonuje krótki, niespełna kilometrowy odcinek, by zatrzymać się ponownie na przystanku Stalowa Wola. Pomiędzy nimi znajduje się przejazd kolejowy na ulicy Popiełuszki. Po odjeździe z przystanku przejeżdża on pod wiaduktem ulicy Komisji Edukacji Narodowej, a tuż za nim mija jadącą luzem lokomotywę ST44. Po krótkiej prostej i minięciu przejazdu na ul. Przemysłowej, wjeżdża na tor 4 stacji Stalowa Wola Rozwadów.